Jesteś tutaj

KOMUNIKAT

Drodzy Rodzice,

dobiega końca rok szkolny 2019/2020. Dla naszych wychowanków OREW, pracowników oraz Was rodzice ten rok był szczególnie trudny, pełen nowych niespodziewanych wyzwań. Pomimo trwającej od marca w naszym kraju epidemii staraliśmy się być z wami w kontakcie, wspierać was, pomagać na miarę możliwości. Od maja uruchomiliśmy formy wsparcia stacjonarnego dla naszych dzieci zachowując szczególne zasady bezpieczeństwa, stosując się do zaleceń Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pomimo pandemii koronawirusa nie zwalniamy tempa pracy starając się zapewnić coraz lepsze standardy dla naszych dzieci. Podejmujemy działania poszerzające zakres działalności placówki poprzez pozyskanie budynku po szkole podstawowej w Parkoszowicach, gdzie od września będzie prowadzona edukacja i terapia dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Od października 2019 roku realizowana jest budowa „ Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Ich Rodzin w Strzeżowie Drugim”. Realizacja tej inwestycji w tym trudnym czasie pandemii wymaga od wszystkich szczególnego zaangażowania się w pozyskaniu funduszy na dokończenie naszego centrum. W tym celu prowadzimy szereg działań: kiermasze, bal charytatywny, pozyskiwanie 1% z podatku, cegiełki charytatywne. Ubolewamy nad tym, że w związku z epidemią koronawirusa wiele zaplanowanych imprez nie udało nam się zrealizować.Mamy nadzieję, że w przyszłym roku przy pomocy rodziców/opiekunów prawnych nadrobimy to z nawiązką.
Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom organizujemy zajęcia opiekuńcze w OREW w okresie od 29 czerwca 2020r. do 10 lipca 2020r. oraz od 17 sierpnia 2020r. do rozpoczęcia roku szkolnego. Wierzymy, że od września rozpoczniemy edukację, rehabilitację i terapię w normalnym trybie w placówce OREW. Życzymy zdrowia, wytrwałości i dużo radosnych dni.

Dyrekcja, Pracownicy PSONI - OREW w Miechowie.

Partnerzy

© Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Miechowie

produkcja: mediaterminal