Jesteś tutaj

Centrum Opieki Wyręczającej

Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci jest unikalnym ośrodkiem, którego celem działalności jest zapewnienie najlepszej, kompleksowej opieki dla dzieci, przy jednoczesnym, czasowym odciążeniu ich rodziny.
Patronką Centrum jest Hanna Chrzanowska – krakowska pielęgniarka i prekursorka pomocy obłożnie chorym w domach, inicjatorka pierwszych form opieki wyręczającej.
Z pobytu w Centrum, który może trwać ok. 14 dni mogą skorzystać raz w roku nieuleczalnie i przewlekle chore dzieci, po uprzednim zakwalifikowaniu przez nasz zespół medyczny. Centrum zapewnia opiekę pomocniczą, wobec opieki domowej.
Turnusy organizowane są w formie całodobowej lub dziennej.
Turnusy dzienne odbywają się przez cały tydzień, w godz. 8.00-18.00.
Najważniejsze cele opieki wyręczającej, to:
•zapewnienie chwili wytchnienia rodzinom od codziennej, trudnej i wyczerpującej opieki nad chorym, by mogli nabrać sił i energii na jej kontynuowanie po powrocie dziecka do domu;
•prowadzenie opieki w sytuacji kryzysowej dla opiekunów, jak np. konieczności poddania się zabiegowi, rehabilitacji.
Opieka Centrum jest bezpłatna dla rodziny Pacjenta.
________________________________________
Jak skorzystać z pomocy Centrum?

Wszystkie Rodziny chętne do skorzystania z opieki naszego Centrum – prosimy o zapoznanie się z wszystkimi zamieszczonymi tutaj dokumentami: Warunkami przyjęcia, Ankietą kwalifikacyjną i Wzorem umowy.
Nasza opieka i większość świadczeń realizowanych przez Centrum jest bezpłatna dla Rodziny Pacjenta.
Ze względu jednak na brak finansowania zewnętrznego ze środków publicznych naszego Centrum wprowadziliśmy niewielką opłatę ryczałtową obejmującą wyłącznie częściowe koszty wyżywienia i prania za cały okres pobytu w wysokości 350 zł.
Oczywiście, w razie trudnej sytuacji materialnej rodziny, na wyraźną prośbę – Zarząd Fundacji może podjąć decyzję o zwolnieniu z tej opłaty.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej https://mhd.org.pl/centrum-opieki-wyręczajacej/ , a w razie pytań – prosimy o kontakt Tel.: 12 643 72 21 / 605 333 529 / 609 340 171 E-mail: centrum@mhd.org.pl .
Pomocy w wypełnianiu dokumentów udzieli pani Katarzyna Micyk – pracownik socjalny OREW w Miechowie, tel: 0413830923

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Partnerzy

© Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Miechowie

produkcja: mediaterminal