Jesteś tutaj

Pracownie

Pracownia gospodarstwa domowego
Jak sama nazwa wskazuje w tej pracowni są przygotowywane i wydawane posiłki (kanapki, sałatki, ciasta, desery, zapiekanki, soki warzywne i owocowe czyli coś na zimno i na ciepło. Prowadzony jest trening wydawania posiłków dla grupy sześciu osób. W pracowni gospodarstwa domowego odbywa się trening kulinarny z pracownią dyżurującą. Trening porządkowy – nakrywanie do posiłków, sprzątanie po posiłkach, mycie naczyń, obsługa zmywarki.

Pracownia plastyczno-przyrodnicza
W tej pracowni uczestnicy doskonalą i utrwalają swoje zdolności manualne i zainteresowania poprzez wykonywanie – tworzenie wytworów rękodzieła artystycznego, malowania, zdobienia itp. Pracownia prowadzi trening florystyczny – sadzenie i pielęgnacja roślin, układanie, komponowanie bukietów, dekoracje, stroiki świąteczne itp. Wyjazdy do gospodarstw ogrodniczych w celu zdobywania doświadczenia jak również praktycznych umiejętności. Trening malowania aniołów – podtrzymujący umiejętności zawodowe związane z malowaniem, retuszowanie, lakierowanie aniołów, wytworów z gipsu i masy solnej. Współpracujemy z pracownią anielską Vivartis w Miechowie. Trening decoupage – doskonalący umiejętności i zdolności związane z malowaniem przedmiotów i ozdób z drewna, szkła, porcelany a następnie zdobieniem ich techniką serwetkową, dżetami i innymi dostępnymi elementami dekoracji. Wykonujemy przedmioty na zamówienie oraz tematyczne na święta i inne okazje.

Pracownia tkacko-dziewiarska
Związana z podtrzymywaniem umiejętności praktycznych, sztuki użytkowej – hafciarstwo, wyszywanie, szydełkowanie, Pracownia ta prowadzi treningi umiejętności zawodowych wspólnie z pracownią plastyczną. Są to treningi decoupage, malowanie aniołów oraz trening florystyczny.

Pracownia arteterapii
Terapia przez sztukę polega na ukazywaniu pozytywnych, radosnych stron życia – zapobiega pesymizmowi i postawie negacji. Realizujemy tu różne metody arteterapii: filmoterapię, muzykoterapię, biblioterapię, teatroterapię, choreoterapię. Ponadto w tej pracowni uczestnicy terapii zajęciowej rozwijają swe zdolności artystyczne m.in rysowanie kredkami świecowymi, ołówkowymi, pastelami, malowanie farbami plakatowymi, akwarelą, masy plastyczne, takie jak: modelina, plastelina, tworzenie dekoracji; zdobienie przedmiotów, improwizacje ruchowe przy muzyce; taniec. Nasza pracownia specjalizuje się także w scrappbookingu, tworzeniu kartek oraz zaproszeń okolicznościowych.

Pracownia fotograficzna
Celem pracowni fotograficznej jest zachęcanie do kreatywności, innego sposobu postrzegania świata i uwiecznianie go na zdjęciach. Uczestnicy mają swobodę w tworzeniu swoich własnych projektów, dokumentują wydarzenia, wyjazdy, imprezy organizowane przez WTZ. Współpracujemy ze wszystkimi pracowniami wykonując zdjęcia wytworów, rękodzieła uczestników tych pracowni. Podczas pracy używamy różnego rodzaju urządzeń: aparatu, komputera, drukarki. Każde z nich jest obsługiwane samodzielnie przez uczestników w miarę ich możliwości indywidualnych.

Pracownia socjoterapeutyczna
Głównym celem pracowni jest nawiązywanie i utrzymywanie pozytywnych kontaktów z innymi ludźmi, wykazywanie zrozumienia i konstruktywne radzenie sobie z problemami i konfliktami. Na zajęciach wykorzystywane są różne metody pracy, burza mózgu, rysunki plastyczne, inscenizacje, gry i zabawy zespołowe. Uczestnicy w pracowni socjoterapeutycznej będą wdrażani do funkcjonowania społecznego.

Pracownia ceramiczna
W pracowni prowadzone są zajęcia z zakresu ceramiki. Celem prowadzonych zajęć jest zapoznanie uczestników z poszczególnymi etapami tworzenia począwszy od surowego materiału, aż po gotowy produkt. Zostaje poruszona wyobraźnia, wyzwalane są zainteresowania artystyczne oraz rozwijana jest sprawność manualna.

Pracownia krawiecka
Zajęcia w pracowni krawieckiej mają na celu usprawnianie psychofizyczne uczestnika, zajęcia odbywają się w formie indywidualnej i grupowej z uwzględnieniem możliwości i potrzeb każdego uczestnika. Uczestnicy zdobywają nowe umiejętności społeczno - zawodowe. Wykonują proste formy odzieżowe tj.; fartuchy, maskotki, torby, kwiaty. Wykonujemy również ozdoby i dekoracje okolicznościowe tj.: stroiki, zawieszki pudełka. Wyszywamy i haftujemy.


 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Partnerzy

© Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Miechowie

produkcja: mediaterminal